Opublikowano

Food Cleaner czy Milerd Detoxer – którą myjkę do żywności wybrać?

Pogarszająca się jakość żywności wymusza na nas wprowadzenie zmian i nowych rozwiązań wspomagających ochronę zdrowia. Świeże owoce, warzywa, czy mięso kiedyś jako rarytas, a dziś dostępne na każdym kroku nie zawsze są bezpieczne bez odpowiedniego przygotowania. Aby ułatwić konsumentom zadbanie o własne bezpieczeństwo pojawiły się takie produkty jak myjki ozonowo ultradźwiękowe, np. Food Cleaner (i jego azjatyckie kopie), czy Milerd Detoxer. Wiele osób zadaje sobie pytanie jakie są między nimi różnice i którą z nich wybrać do codziennego użytku. Tutaj odpowiadamy na to pytanie.

Którą myjkę do żywności wybrać?

Myjki ozonowo ultradźwiękowe mają na celu dokładne oczyszczanie warzyw, owoców, mięsa, ale też dziecięcych gumowych i plastikowych zabawek, smoczków, biżuterii, oraz produktów codziennego użytku jak na przykład noży kuchennych z bakterii, brudu, metali ciężkich, pleśni, grzybów i jaj pasożytów.

Milerd Detoxer
Myjka do żywności

Food Cleaner

Należy zacząć od tego, że myjka Food Cleaner to pierwsza myjka do oczyszczania żywności na polskim rynku. Food Cleaner to poręczne urządzenie w białej obudowie z wygodnymi czterema przyciskami działa dwutorowo- po pierwsze myjka posiada system ozonowania, który usuwa szkodliwe substancje zagrażające zdrowiu. Po drugie Food Cleaner dzięki ultradźwiękom w krótkim czasie rozprawia się z metalami ciężkimi, glifosatem i pozostałościach po stosowanych środkach ochrony roślin. Obsługa urządzenia jest dość prosta, proces mycia trwa około 3 minut, myjka posiada wbudowany akumulator, dzięki czemu można ją zabrać praktycznie wszędzie.

Food Cleaner
Food Cleaner

Milerd Detoxer

Od roku dostępna jest nowsza wersja myjka do żywności Milerd Detoxer – jest to następca Food Cleaner. Różni się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim skutecznością oczyszczania, tym że nie usuwa składników odżywczych z żywności i w pełni zautomatyzowanym systemem oczyszczania. Detoxer pozwala samodzielnie ustawić parametry oczyszczania na dotykowym wyświetlaczu lub wybrać oczyszczanie w trybie automatycznym. Myjka automatycznie dozuje ilość ozonu i ustala częstotliwość ultradźwięków w zależności od tego jakie produkty oczyszczamy.

Milerd Detoxer – najskuteczniejsze oczyszczanie

Podobnie jak swój poprzednik Milerd Detoxer działa w oparciu o proces ozonowania i pracę ultradźwięków. Jednak Detoxer wykorzystuje znacznie wyższe częstotliwości ultradźwięków – technologię Megasonic Cleaning, wykorzystywaną w przemyśle medycznym i precyzyjnym. Dodatkowo dozowaniem ozonu zarządza wbudowany procesor, który dozuje go stosowanie do potrzeb i wybranego programu. Myjka Milerd Detoxer świetnie radzi sobie z zanieczyszczeniami niewidocznymi dla oka, dezynfekując myte artykuły spożywcze, jak również przedmioty kuchenne. Myjka ozonowa-ultradźwiękowa usuwa nieprzyjemne zapachy pozostawiając w nienaruszonym stanie wartości odżywcze, barwę oraz smak. Według badań przeprowadzonych w szwajcarskich jak i polskich laboratoriach skuteczność oczyszczania wynosi do 99%. To rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę trudne do usunięcia pyły poniżej 2,5 pm, oraz kumulujące się w organizmie metale ciężkie, takie jak ołów czy rtęć. Co najważniejsze jako jedyna myjka do żywności posiada badania laboratoryjne potwierdzające, że nie usuwa substancji odżywczych i witamin.

Milerd Detoxer
Milerd Detoxer

Megasonic Cleaning w Milerd Detoxer

Największa różnica między myjkami starszej generacji jak Food Cleaner, a myjką Milerd Detoxer jest to nowoczesny proces mycia ultradźwiękami o 30-krotnie większej częstotliwości drgań niż w przypadku Food Cleaner. Co to oznacza? Czyszczenie megasoniczne jest dużo delikatniejsze, a co za tym idzie – dużo dokładniejsze od zwykłych ultradźwięków. W połączeniu z ozonem daje fenomenalne rezultaty w zabijaniu bakterii, wirusów, grzybów, a także zarodników pasożytów i innych zanieczyszczeń.

Food Cleaner czy Milerd Detoxer?

Podstawową różnicą pomiędzy Food Cleaner a Milerd Detoxer jest skuteczność oczyszczania. Pod tym względem Detoxer przewyższa wszystkie myjki dostępne na rynku – jest to po prostu myjka nowszej generacji, stworzona z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologicznych (choćby wspomniana technologia Megasonic Cleaning). Panel dotykowy pozwala na spersonalizowanie ustawień, czyli możliwość wydłużenia bądź skrócenia cyklu mycia, lub wyboru dedykowanego, odpowiedniego programu czyszczenia. Takich możliwości niestety nie posiada Food Cleaner.

Myjka do żywności to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu, gdzie kładziony jest nacisk na zdrowe odżywianie. Zwłaszcza wśród świeżo upieczonych rodziców, osób starszych bądź posiadających wrażliwy żołądek, alergików.

Myjka do żywności
Myjka Milerd Detoxer