Milerd Detoxer nie działa – odpowiedzi na najczesciej zadawane pytania

5
(2)

Pomoc i odpowiedzi na najczęstsze pytania użytkowników Milerd Detoxer odnośnie użytkowania tej popularnej myjki do żywności. Jeśli Twój Milerd Detoxer nie działa często problem da się rozwiązać bez konieczności odsyłania urządzenia. Poniżej odpowiedzi na najpopularniejsze pytania jakie otrzymujemy od naszych klientów. Jeśli odpowiedzi na twoje pytanie nie ma poniżej skontaktuj się z nami.

  1. Ile cykli pracy można wykonać urządzeniem?
  2. Jakie naczynie powinno być wykorzystywane do mycia?
  3. Jak ładować urządzenie?
  4. Ile wody nalać do pojemnika?
  5. Jak przechowywać urządzenie?
  6. W menu urządzenia jest tryb przeciwpasożytniczy. Czy muszę myć produkty raz w tym trybie a później w zwykłym aby je w pełni oczyścić?

1) Ile cykli pracy można wykonać urządzeniem?

Urządzenie jest w stanie realnie wykonać od 4 do 10 myć w zależności od wybranego programu i jakości wody i produktów.

2) Jakie naczynie powinno być wykorzystywane do mycia?

Nie ma ograniczeń w materiałach, z których wykonane jest naczynie. Jedynym wyjątkiem są naczynia plastikowe. W przypadku niektórych rodzajów tworzywa istnieje szansa, że powstanie spowodowane ultradźwiękami pęknięcie. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na jakość oczyszczania (stosując naczynie plastikowe ryzykujemy jedynie jego uszkodzenie).

3) Jak ładować urządzenie?

Urządzenie najlepiej ładować wyłączone. Czas ładowania to zwykle od 2-4 godzin. Sygnalizacja ładowania to migające na froncie zielone lub czerwone (w pierwszej fazie ładowania) diody. Pełne naładowanie następuje gdy na froncie zapalą się na stałe 4 zielone diody.

Uwaga!!!

W przypadku skrajnego rozładowania urządzenia lub powstania przepięcia ze strony ładowarki może dojść do zadziałania zabezpieczenia w baterii. Objawem będzie brak migania diod po podłączeniu ładowarki.

Aby zresetować baterie należy odłączyć wtyczkę ładowania od urządenia i podłączyć ją ponownie po około 5 sekundach. Po chwili powinny zacząć migać diody sygnalizujące ładowanie.

4) Ile wody nalać do pojemnika?

Poziom maksymalny wody jest zaznaczony na obudowie. Zalecamy nie nalewać mniej wody, niż połowa poziomu maksymalnego (głowica widoczna od spodu musi być zanurzona w wodzie). Ilość wody na jakiej były przeprowadzane badania laboratoryjne to 3 litry. Maksymalna użytkowa ilość wody to 8 litrów.

5) Jak przechowywać urządzenie?

Urządzenie należy przechowywać w pozycji pionowej. Nie powinno się odkładać urządzenia na poziomo, zwłaszcza zaraz po zakończeniu mycia. W skrajnej sytuacji w trakcie poziomego przechowywania urządzenia woda, która znajduje się w wewnętrznych kanałach może dostać się do wnętrza urządzenia.

6) W menu urządzenia jest tryb przeciwpasożytniczy. Czy muszę myć produkty raz w tym trybie a później w zwykłym aby je w pełni oczyścić?

Wszystkie tryby zabijają również jaja pasożytów. Tryb przeciwpasożytniczy służy do tego aby zabić jaja pasożytów, ale pozostawić żywe bakterie oraz nieusunięte zanieczyszczenia chemiczne. Jeśli chcemy kompletnego czyszczenia wystarczy wybrać tryb odpowiedni dla produktu.

Myjka Milerd Detoxer
Myjka Milerd Detoxer